Sami v pustině. Bez jídla, bez vody a stále v nebezpečí. Dokážeš se postavit svému osudu, byť na úkor těch slabších? Pouze jako součást skupiny přeživších, kde jeden spoléhá na druhého jako na člena své rodiny, můžeš zvítězit a přežít.

Hráči jsou rozděleni do několika skupin. Skupiny proti sobě vzájemně bojují o holý život. Shání zbraně, jídlo a další věci důležité pro přežití, a to prostřednictvím nejrůznějších úkolů, které jim opuštěný a tajemný prostor nabízí. Ve hře funguje oficiální platidlo - unikátní pivní zátky, za které je možné u obchodníků zakoupit zbraně, jídlo, vyléčení či informace. Zátky jsou špinavé a zrezlé (hodnota 1) nebo lesklé nové (hodnota 5).

Survival se hraje pouze s měkčenými larpovými zbraněmi, není tedy potřeba mít ochranu zraku - nehrajeme s airsoftovými zbraněmi.

Nejdůležitější komoditou ve hře jsou tzv. krvavé nábojnice - ty je možné najít ve skrýších, získat za splnění úkolů nebo jednoduše zakoupit u obchodníků. Nábojnice jako jediný herní item nelze ukrást a skupině/ hráči zůstává i po smrti - až do konce hry. A proč jsou nábojnice tak důležité? Skupina, která jich získá nejvíce, vyhrává Survival!

Pravidla hry a další informace najdeš o něco níže, v sekci Pravidla hry.

V oblasti se vyskytuje několik početnějších skupin:

SYNOVÉ AMÉRU

Praví a nefalšovaní patrioti, pocházející z dalekých prérií, kteří si žijí svůj americký postapokalyptický sen. Prosazují své zájmy všude, kde se ocitnou.

Vhodný kostým: americké a redneck prvky, kšiltovka, lacláče, kovbojské klobouky, Mad Max styl

MRCHOŽROUTI

Opravdoví experti na hledání skrýší a shraňování pokladů zaniklé civilizace. Jejich přežití je závislé na strádání jiných, proto se jim říká Mrchožrouti.

Vhodný kostým: notně ošuntělý až bezdomovecký styl kostýmu, brašny a batohy, špína, ušmudlanost

RUDÁ BANDA

Polomilitantní banda pocházející z východních krajů, která se snaží ovládnout nová území a praktikovat jediné platné zákony - zákony silnějšího.

Vhodný kostým: vojenská olivová výstroj 20. stol., beranice, lodička, tankistická kukla, brigadýrka

SMRTIZMRDI

Jsou tací, kteří prostě chtějí vidět tento svět hořet. Skupina fanatiků a hrdlořezů, kteří všude rozsévají pouze bolest a smrt.

Vhodný kostým: skvrny od krve na kostýmu i pokožce, malování na tváři nebo maska s motivem bílé lebky na černém podkladu (povinné)

SRPSKÁ SQUADRA

Vypráví se o nich legendy, pohádky i sprosté vtipy. Srpská squadra se vrátila! Ale jednu věc ti poradím. Jak je uslyšíš, vem nohy na ramena. Přestože se za Srpskou squadru není možné registrovat, jedné se o úplně stejné hráče, jako jsou všichni ostatní.


Veškeré vybavení, které si dovezeš, je tvůj neherní majetek a tudíž se nesmí herně krást. Osobní vybavení rozdělujeme na tři skupiny - povinné vybavení, doporučené vybavení a zakázané vybavení. Pořádně si prostuduj, co by sis měl do hry vzít a co naopak nesmíš!

Každý rok se snažíme pravidla vytvářet co možná nejstručnější, letošní ročník nebude výjimkou. Pravidla si minimálně jednou přede hrou pročti.